VII Інтелектуальна власність (Intellectual Property)

Інтелектуальна власність -це результат розумової праці людини.

Інтелектуальною власністю може бути книга або наукова робота, музична композиція, картина, фільм, скульптура, комп’ютерна програма, об’єкт картографії, винахід, дизайн виробленої продукції ноу-хау. Не важливо що саме ви створили, – ви є власником цього об’єкта інтелектуальної власності і можете розпоряджатися з ними так само, як і з будь-яким іншим майном: продавати, передавати у спадок, віддавати в дар, дозволяти або забороняти використання будь-яким способом.
В наші дні розвиток інформаційних технологій вимагає перегляду принципів захисту інтелектуальної власності. Об’єкти інтелектуальної власності стають все більше, а отже, і в зв’язку з цим зростає можливість порушення інтересів правовласника.
У зв’язку з цим били створені міжнародні організації такі як Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародний союз з охорони промислової власності (Паризький союз), Євразійське патентне відомство, Африканська організація інтелектуальної власності (АОРІ), які займаються питаннями захисту прав інтелектуальної власності.
Захист права інтелектуальної власності набуває усе більшої популярності і в Україні, оскільки масштаби порушення цих прав стрімко зростають.
Продукт інтелектуальної праці дуже просто викрасти і використовувати в своїх інтересах. Особливо якщо творець вчасно не переймається захистом прав на інтелектуальну власність.
Варто лише згадати про проблему виробництва та реалізацію неліцензійних компакт-дисків, відеокасет, комп’ютерних програм тощо, а також пов’язані з цим ускладнення міжнародних торговельних відносин.
Тому наслідкам порушення прав інтелектуальної власності та захисту від них присвячені низька норм ЦК та спеціального законодавства, а саме : Закон України «Про охорону прав на промислові зразки», Закон України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», Закон України «Про авторське право і суміжні права», Закон України «Про охорону прав на промислові зразки», Закон України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» та інші
Захист інтелектуальної власності сприяє стимулюванню творчої активності, активізації інноваційної діяльності, розвитку науково-технічного процесу, поширенню інформації, що є важливим для розвитку всього суспільства. Своєчасний захист прав і інтересів власника – гарант успіху будь-якої діяльності.
Адвокати АО “А.ДВА.КА.Т” надають широкий спектр в сфері захисту інтелектуальних прав:
1 Консультування з питань інтелектуальної власності
2 Реєстрація знаків для товарів і послуг, фірмового найменування, промислових зразків, патентів і винаходів
4 Супровід угод в сфері інтелектуальної власності
5.Підготовка проектів ліцензійних договорів та договорів про передачу прав на об’єкти інтелектуальної власності;
6 Судовий захист порушених прав на об’єкти інтелектуальної власності.
7 планування и проведення заходів, спрямоване на досудове вирішенню спору (проведення переговорів, складання та розсилання листів-претензій та листів-повідомлень про порушення прав інтелектуальної власності);
8 оскарження рішень патентного відомства, у тому числі и в судовому порядку;

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній звонок

 

×